परिसंवाद
सार्थक चेतनाका लागि परिसंवाद

नेकपा विग्रह रोक्न बामदेवका ६ सूत्र

दस्तावेज

काठमाडौँ, साउन १३ । सत्तारूढ दल नेकपाभित्र उत्कर्षमा रहेको कलहका बीच आज पार्टीका उपाध्यक्ष बामदेव गौतमले विग्रह रोक्न ६ वटा सूत्रको प्रस्ताव गर्नुभएको छ । उहाँकाे मध्यमार्गी सो प्रस्तावमा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली पूरै अवधिका लागि प्रधानमन्त्री एवं अध्यक्ष पदमा कायमै रहनुपर्ने र अर्का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले पूर्ण कार्यकारी अध्यक्षका रूपमा पार्टीको काम गर्नुपर्ने उल्लेख छ ।

महाधिवेशनसम्म यसरी अगाडि बढने र पार्टीको एकता महाधिवेशन सहमतिमा गर्नुपर्ने उहाँको मुख्य प्रस्ताव रहेको छ । यसैगरी सरकारका दैनन्दिन काममा पार्टीले हस्तक्षेप नगर्ने र महत्वपूर्ण निर्णय, नियुक्ति, मन्त्रिपरिषद्को पुनर्गठन तथा नीति, कार्यक्रम र बजेट प्रस्तुत गर्ने कार्य पार्टीको सचिवालयको परामर्शमा गर्नुपर्ने बामदेवको प्रस्ताव छ । साथै पार्टीको बैठक पार्टी कार्यालयमा बस्नुपर्ने उहाँको प्रस्तावमा उल्लेख छ ।

सामाजिक सञ्जालमा बामदेव गौतमको  यो ६ सूत्रीय प्रस्तावलाई स्वागत गरिएको छ । सामाजिक सञ्जाल प्रयोगकर्ताहरूले उहाँको प्रस्ताव मध्यमार्गी भएकाले यस अनुसार अघि बढे तत्कालको नेकपा विग्रह रोकिन सक्ने सुझाव दिएका छन् ।

पूर्व निर्धारत तालिका अनुसार आज पार्टी स्थायी समितिको बैठक बस्नुपूर्व नै राजनीतिक वृत्तमा धेरैले अनुमान गरेभन्दा भिन्न उहाँको यो प्रस्ताव आएको हो । हस्ताक्षर बिनै जारी गरिएको यो प्रस्तावको आधिकारिकताबारे प्रश्नहरू उठेका भए पनि नेता बामदेव गौतमको सचिवालयले नै यो उहाँको आधिकारिक प्रस्ताव भएको जनाएको छ ।

अन्य आकर्षणहरू

एमाले माओवादी मिल्ने भए अरे !

असहाय र न्याय !

पश्चाताप

राम्रा बूढा, राम्री बूढी

सत्तामा गएपछि मिल्नभन्दा विग्रहतिर जाने नेपालका राजनीतिक दलहरूको परम्पराअनुसार सत्तारूढ नेकपा पनि गएको संसदीय निर्वाचनमा झण्डै दुई तिहाई मत पाएपछि त्यो मत थाम्न नसकेर अहिले आन्तरिक गुट–फुट र कलहमा रुमल्लिरहेको अवस्था छ । आम नागरिक भने यो कलहभन्दा माथि उठेर देशका सामु आइपरेका समस्या समाधान गर्न र देशलाई समृद्धिको बाटोमा लैजान काम गर्नुपर्ने सुझाव दिइरहेका छन् । तर नेताहरूको पहिलेदेखि नै लाग्दै आएको बानी र नेपाली दलहरूको विग्रहको परम्परा तोड्न नेकपाका नेताहरूलाई गाह्रो भइरहेका बेला बामदेव गौतमका यी सूत्र अगाडि आएका हुन् ।

Facebook Comments